Читај ми!

Бајерново славље у Москви, Интер блед против Шахтјора у Кијеву

Фудбалери Бајерна савладали су у Мосвки екипу Локомотиве са 2:1, док су Шахтјор и Интер одиграли 0:0 у првим мечевима другог кола групне фазе Лиге шампиона.

Екипа Локомотиве, коју са клупе предводи српски стручњак Марко Николић, пружала је одличан отпор шампиону Европе, екипи Бајерна.

Баварци су до тријумфа у Москви дошли знатно теже од очекиваног, голом у финишу сусрета.

Бајерн је повео у уводних 15 минута игре. Након почетног одмеравања снага и прилика које су пропустили Смолов на једној и Левандовски на другој страни, изабраници Хансија Флика заиграли су одлучније и боље и такав однос снага материјализовали.

Одличну акцију и центаршут Павара у гол је претворио Горецка у 13. минуту сусрета.

Павар је из првог контакта са лоптом пронашао свог саиграча, који главом смешта лопту у мрежу.

Уследио је дужи период игре без промене резултата. Бајерн је покушавао, али далеко од тога да је Локомотива била безазлена.

У 64. минуту деловало је као да је Левандовски изнудио једанаестерац, али је након интервенције ВАР технологије, пенал поништен због офсајда.

Само шест минута касније, на радост домаће публике, Локомотива стиже до изједначења.

Фантастичан напад и лопта ка Зе Луису, који је избегао офсајд замку и потом правовремено проиграо Миранчука, који реагује на прави начин и закуцава лопту у мрежу Нојера.

До краја меча Локомотива има за чим да жали, пошто је пропустила неколико прилика за постизање гола, а своју мрежу у финишу није сачувала.

Играо се 80. минут, када је Мартинез проиграо Кимиха, а овај хируршки прецизним ударцем затресао мрежу Локомотиве и поставио коначан резултат.

У другом мечу од 18.55 часова, Шахтјор је у Кијеву задржао Интер на 0:0.

Лига шампиона - друго коло:

Уторак:

Група А:
Локомотива Москва - Бајерн Минхен 1:2
21.00 - Атлетико Мадрид - Салцбург

Група Б:
Шахтјор - Интер 0:0
21.00 - Борусија Менхенгладбах - Реал Мадрид

Група Ц:
21.00 - Олимпик Марсељ - Манчестер сити
21.00 - Порто - Олимпијакос

Група Д:
21.00- Аталанта - Ајакс
21.00 - Ливерпул - Мидтјиленд

Среда:

Група Е:
18.55 - Краснодар - Челси
21.00 - Севиља Рен

Група Ф:
21.00 - Борусија Дортмунд - Зенит
21.00 - Клуб Бриж - Лацио

Група Г:
21.00 - Ференцварош - Динамо Кијев
21.00 - Јувентус - Барселона (РТС1)

Група Х:
18.55- Истанбул Башакшехир - ПСЖ
21.00 - Манчестер јунајтед - Лајпциг