Читај ми!

Наполи надиграо Реал Сосиедад, убедљиве победе Арсенала, Бенфике и Алкмара

У последњим вечерашњим мечевима другог кола групне фазе Лиге Европе доминирале су домаће екипе. Алкмар је убедљиво надиграо Ријеку, а са по 3:0 на домаћим теренима славили су Арсенал против Дандалка и Бенфика са Стандард Лијежом. На гостујућим тернима победе су остварили само Наполи у дуелу са Реал Сосиедадом са 1:0 и ПСВ против Омоније са 2:1.

Фудбалери Алкмара су самоуверено ушли у меч са Ријеком на свом терену и повели већ у шестом минуту, да би у 20. увећали предност на 2:0 са колико се отишло на одмор.

И у другом полувремену су наставили у истом ритму и постигли још два поготка у 51. и 60. минуту, а гости су успели дсамо да постигну почасни погодак десетак минута касније за коначних 4:1.

Убедљиве победе на својим теренима са по 3:0 остварили су Арсенал против Дандалка и Бенфика са Стандард Лијежом.

На гостујућем терену Наполи је надиграо Реал Сосиедад поготком Политана у 56. минуту, а ПСВ је на гостовању надиграо Омонију са 2:1 после преокрета.

Омонија је добро уша у меч и повела у 29. минуту, али су гости успели да изједначе у 40. па се на полувреме отишло са 1:1.

У другом полувремену се одвијао равноправан дуел и кад се учинило да ће се меч завршити поделом бодоба, гости успевају да постигну погодак у другом минуту судијске надокнаде за победу са 2:1 на гостовању.

У првим данас одиграним утакмицама виђено је неколико серија голова, а главну реч водиле су гостујуће екипе изузев на терену стадиона Рајко Митић где су црвено-бели однели убедљиву победу са 5:1 над Слованом.    

Група А:
Рома - ЦСКА Софија 0:0
Клуж - Јанг бојс 1:1
Табела: Клуж 4,Рома 4, Јанг бојс 1, ЦСКА Софија 1

Група Б:
Арсенал - Дандалк 3:0
Молде - Рапид Беч 1:0
Табела: Арсенал 6, Молде 6, Рапид Беч 0, Дандалк 0

Група Ц:
Ница - Хапоел Бер Шева 1:0
Славија Праг - Бајер Леверкузен 1:0
Табела: Бајер Леверкузен 3, Хапоел Бер Шева 3, Славија Праг 3, Ница 3

Група Д:
Бенфика - Стандард Лијеж 3:0
Ренџерс - Лех Познањ 1:0
Табела: Бенфика 6, Ренџерс 6, Лех Познањ 0, Стандард Лијеж 0

Група Е:
Гранада - ПАОК 0:0
Омонија - ПСВ 1:2
Табела: Гранада 4, ,ПСВ 3, ПАОК 2, Омонија 1

Група Ф:
АЗ Алкмар - Ријека 4:1
Реал Сосиједад - Наполи 0:1
Табела: АЗ Алкмар 6, Наполи 3, Реал Сосиједад 3, Ријека 0

Група Г:
АЕК - Лестер сити 1:2
Зорја - Брага 1:2
Табела: Лестер сити 6, Брага 6, АЕК 0, Зорја 0

Група Х:
Милан - Спарта Праг 3:0
Лил -Селтик 2;2
Табела: Милан 6, Лил 4, Селтик 1, Спарта Праг 0

Група И:
Карабаг - Виљареал 1:3
Сиваспор - Макаби Тел Авив 1:2
Табела: Виљареал 6, Макаби Тел Авив 6, Карабаг 0, Сиваспор о

Група Ј:
Ројал Антверп - Тотенхем 1:0
ЛАСК Линц - Лудогорец 4:3
Табела: Ројал Антверп 6, Тотенхем 3, ЛАСК Линц 3, Лудогорец 0

Група К:
ЦСКА Москва - Динамо Загреб 0:0
Фејенорд - Волфсбергер 1:4
Табела: Волфсбергер 4, ЦСКА Москва 2, Динамо Загреб 2, Фејенорд 1,

Група Л:
Црвена звезда - Слован Либерец 5:1
Гент - Хофенхајм 1:4
Табела Хофенхајм 6, Црвена звезда 3, Слован Либерец 3, Гент 0